Jak vybrat snowboard

Pro začínající snowboardisty jsme připravili článek, který vám přiblíží, podle čeho vybírat snowboard, jaké druhy snowboardů vůbec existují, nebo jaké zvolit vázání. To vše v následujících řádcích.

Nejdříve si zjistěte, jak dlouhé snowboardové prkno potřebujete. Všeobecně platí pravidlo, že když snowboard postavíte, měl by vám sahat mezi bradu a nos. Nicméně také záleží, kolik vážíte, nebo zda se chystáte se svým novým snowboardem jen tak projíždět napříč sjezdovkou, či budete zdolávat překážky a skokánky.

Pokud jste silnější postavy, pak doporučujeme zvolit prkno o trochu delší, abyste dosáhli větší stability.

Vyber si svůj styl jízdy

Existuje několik druhů snowboardů, které mají odlišné využití, některé jsou vhodnější na volnou jízdu prašanem, jiné jsou pro změnu přizpůsobené jízdě přes překážky. Mezi nejobvyklejší typy můžeme zařadit tyto:

Allaround – jedná se o univerzální prkno, se kterým se můžete jen tak projíždět na sjezdovce, nebo si také vyzkoušet nějaký ten skokánek. Tento snowboard doporučujeme začínajícím jezdcům, kteří se chtějí s jízdou na snowboardu pořádně seznámit.

Freestyle – prkna vhodná na jízdu po překážkách, správa volba také pro zdolávání U ramp. Tyto snowboardy jsou měkké, dobře ovladatelné a kratší, než klasická allaround prkna. Také zvládají dobře zatáčky.

Freeride – perfektní volba, pokud se rádi proháníte v čerstvě napadaném prašanu. Zvládá i hluboký sníh, ve kterém s tímto typem snowboardu nezapadnete. Prkno je tvrdší, než Freestyle a delší, než Allaround.

Nezapomeň také na vázání

Důležitý není pouze výběr prkna, ale také vázání na snowboard, díky kterému lze efektivně přenášet váhu z jedné strany na druhou.

Tak jako snowboardy se liší dle způsobu jejích použití, tak i vázání můžeme rozdělit do několika typů. Nejrozšířenější jsou měkká vázání s měkkými snowboardovými botami. Obecně se ale vázání dělí do stejných skupin jako prkna, tedy allaround, freestyle a freeride.

Dále můžeme vázání rozdělit dle jejich konstrukce. Zde jsou nejrozšířenější taková vázání, která mají dva pásky, jeden přes prsty a druhý přes nárt nohy. Mrkněte, jaká vázání na snowboard prodáváme my – ZDE.

Využijte k nákupu snowboardu náš internetový obchod, který nabízí prkna značek ACE, Flow a Gravity.

Vybrat si snowboard ZDE