Jak vybrat rukavice, které nepromrznou

Už se vám také stalo, že jste si zakoupili rukavice, o kterých prodejce tvrdil, že jsou kvalitní a že vám v nich bude jako v bavlnce? Pak jste ale vyrazili na sjezdovku a během několika málo minut vám začaly prsty u rukou mrznout?

V tom případě vám zde poradíme, jak vybrat takové rukavice, jež vaše prsty před zimou skutečně ochrání a udrží jej v teple.

Kvalitní rukavice by měly chránit vaše ruce před zimou, sněhem, deštěm či větrem. Měly by být nepromokavé a schopné odvádět vlhkost, čímž udržovat vaše ruce v suchu.

Důležité vlastnosti - nepromokavost a prodyšnost

Nepromokavost patří mezi nejdůležitější vlastnosti zimních rukavic. Zajišťuje, aby do rukavic nepronikla vlhkost a vaše ruce byly neustále v teple.

Stejně důležitou roli hraje také prodyšnost, díky níž je odváděna voda a pot, a ruce zůstávají nestále v suchu.

Proto si raději připlaťte a kupte si kvalitní rukavice, jež jsou vybaveny takzvanou membránou, případně speciálním zátěrem, který zajistí prodyšnost a nepromokavost rukavic, a vy si tak už nebudete na sjezdovce stěžovat na zmrzlé prsty.

Koupit prstové rukavice nebo palčáky?

Prstové rukavice umožňují lepší manipulaci a ovládání předmětů, jako jsou například lyžařské hůlky. Na druhou stranu palčáky zase lépe udržují teplo.

Dnes již můžete zakoupit takové rukavice, které tyto dva typy kombinují. Jde o palčáky, které jsou ale vevnitř doplněny o tenké prstové rukavice. Když budete chtít s něčím manipulovat, sundáte pouze palčáky a vnitřní vrstva rukavic vás stále chrání před zimou.

Praktické vychytávky

Rukavice disponují celou řadou praktických vychytávek, které oceníte zejména během lyžování.

  • Vyztužení kloubů u prstů – chrání klouby před údery do slalomových branek nebo při pádu na zem.
  • Trigger systém – umožní uchytit lyžařskou hůlku k rukavici. Nemusíte se tak bát, že při zapíchnutí do hlubokého sněhu necháte hůlku za sebou. Navíc není nutné pracně před každou jízdou nasazovat na rukavici poutko od hůlky.
  • Mikrovláknový klínek – slouží pro otírání lyžařských brýlí.
  • Touchscreen prsty díky této vychytávce lze pohodlně ovládat displeje dotykových telefonů a tabletů.

Zateplení rukavic

Pokud není zrovna extrémně teplá zima, budou se vám hodit zateplené rukavice. Proto při výběru nových rukavic dávejte velký pozor, jaké zateplovací materiály jsou v rukavicích použity. Mezi nejlepší zateplení patří moderní umělá vlákna Thinsulate a Primaloft, která disponují vysokou prodyšností, voděodolností a hřejivostí.

Jakou velikost rukavic?

Rukavice by neměly být volné, měly by být naopak těsnější, ale zároveň nesmí omezovat pohyb prstů. Pokud zatřesete rukou, rukavice nesmí spadnout, při pokrčení prstů by se pro změnu neměla na dlani vytvářet boule.

Velikost rukavic se většinou uvádí jako obvod nejširšího místa na dlani.

Kvalitní zimní rukavice na lyže nebo snowboard zakoupíte v našem internetovém obchodu. Nabízíme zde rukavice značek Dakine, Meatfly, Nugget a Surfanic.

Prohlédnout si zimní rukavice