Jak vybrat peněženku

Peněženka je důležitým předmětem každého z nás. Využíváme ji denně, uchováváme v ní naše peníze, kreditní karty a všechny důležité doklady. Bohužel tak, jako oblečení nebo módní doplňky, ani peněženka nevydrží věčně. Pokud se právě nyní poohlížíte po peněžence nové, pak jsme pro vás v tomto článku shrnuli, podle čeho takovou kvalitní peněženku vybírat.

Využití

Před nákupem nové peněženky si položte otázku: „Komu peněženku kupuji a pro jaký účel?“ Je rozdíl, zda peněženku kupujete muži, ženě, dítěti, zda ji budete využívat pro každodenní účely, pro sport nebo jen pro společenské akce.

Vzhled

Dalším důležitým faktorem při výběru peněženky je její tvar a velikost. Musíte si uvědomit, co vše v peněžence budete nosit, zda jen mince a bankovky, nebo i kreditní karty nebo doklady jako občanský či řidičský průkaz. Na základě toho pak vyberete peněženku potřebné velikosti a s požadovaným množstvím přihrádek. Také myslete na to, kde peněženku budete nosit. Pánové zřejmě v zadní kapse u kalhot, dámy v kabelce.

Materiál

Aby vám peněženka dlouho vydržela, musí být kvalitní zejména materiál, z něhož je vyrobena. Mezi nejčastější materiály patří kůže, nebo v případě dětských či sportovních peněženek různé látky. Můžete však také zakoupit peněženku vyrobenou z koženky, což je imitace kůže.

Barva

Samozřejmě peněženka by se vám měla také líbit. Vyberte si takovou barvu peněženky, která je vaší oblíbenou, nebo takovou, která bude ladit s kabelkou, batohem nebo vaším oblíbeným oblečením.

Cena

A na závěr pro mnohé ten nejdůležitější faktor – cena peněženky. Je jen na vás, kolik jste ochotni investovat do nové peněženky. Samozřejmě taková kožená peněženka se pohybuje v jiných relacích než třeba peněženka látková či koženková.

Prohlédnout si peněženky v eshopu KRU.cz