Jak vybrat kvalitní skateboard

Skateboard se v posledních letech u nás stává čím dál více používanějším a oblíbenějším sportovním náčiním. Cestu k němu si nachází stále větší procento naší populace, někteří závodí, jiní se jen tak projíždí ulicemi měst. Chystáte se také poprvé okusit jízdu na skateboardu, ale nevíte, jaký skate si vybrat?

První věc, kterou byste si měli uvědomit, nebo na kterou byste se měli sami sebe zeptat, je, jak často chcete na skateboardu jezdit. Jestliže budete spíše svátečním jezdcem, a svůj skate vytáhnete párkrát za měsíc, pak se určitě vyplatí zakoupit kompletní set. Pokud naopak plánujete jezdit každý den, pak bude lepší, když si necháte skateboard sestavit na míru z jednotlivých komponentů.

Technika jízdy

Dalším, a dost důležitým kritériem při výběru skateboardu je styl jízdy. Podle toho zakoupíte buďto longboard nebo klasický streetový skateboard. Longboardy jsou určeny spíše pro náročnější jízdu v ulicích měst, skaty naopak nabízejí klidnou a dobře kontrolovatelnou jízdu, jsou také vhodnější pro nácvik nových triků.

Obecně platí pravidlo, čím méně zkušenosti, tím kratší skateboard.

Velikost skateboardu

Stejné pravidlo jako u délky skateboardu platí také u jeho šířky, která hraje důležitou roli při ovládání samotného skatu a provádění triků. Pro jezdce s menší postavou bychom doporučili skateboardy o šíři 7,5 až 7,75 palců (1 palec = 2,5 cm). Ostatní jezdci by měli zakoupit skate se šířkou 8 palců.

Materiál skateboardu

Skateboardy můžete zakoupit jak dřevěné, tak z PVC nebo laminátu. Nejkvalitnější skateboardy se vyrábí s kanadského javoru, jsou však trochu dražší než levnější varianty, kterými jsou skaty z bukového nebo dubového dřeva. Alternativou k dřevěným skateboardům jsou skaty z umělého materiálu, jako PVC nebo laminátu. Nicméně tyto skateboardy, ač jsou odolné, vám nedovolí provádět žádné triky.

V poslední době se začaly vyrábět také skateboardy z aluminia, nicméně jejich kvalita určitě nekopíruje vysokou cenu, kterou byste za tyto skaty zaplatili.

Podívat se na skateboardy v eshopu KRU.cz