Jak vybrat kolečkové brusle

Kolečkové brusle jsou u nás čím dál více využívanějším sportovním náčiním. Lze na bruslích spatřit malé děti, celé rodiny, mládež ale i seniory, kteří se během jízdy kochají okolní krajinou. Chystáte se také vyzkoušet tento fenomén, ale nevíte, jak a podle čeho kolečkové brusle vybrat? Pak vám pomohou následující řádky.

Především je potřeba si uvědomit, k čemu budete kolečkové brusle potřebovat a jaký styl jízdy budete preferovat. Zda byste se rádi věnovali závodům či nacvičovali různé triky nebo plánujete kolečkové brusle využívat čistě jen pro rekreační jízdu. Právě podle stylu jízdy a využití bruslí je třeba na jejich výběr nahlížet.

Způsob používání kolečkových bruslí

Možná si říkáte brusle jako brusle, vždyť se na nich jen bruslí. Ale opak je pravdou, způsob jízdy je alfou a omegou při výběru toho správného produktu. Právě výbava a vlastnosti kolečkových bruslí určí jejich rychlost, ovladatelnost nebo vhodnost pro dlouhé tratě.

Než si tedy kolečkové brusle začnete vybírat, zeptejte se sami sebe na tyto otázky:

  • Na bruslích se bojí a rád bych pomalé brusle?
  • Nebojím se a umím jezdit na ledních bruslích. S kolečkovými bruslemi ale nemám žádné zkušenosti?
  • Jsem dobrý sportovec a vynikám ve všech sportech?
  • Zkusil bych jezdit rychle, možná se pravidelně zúčastňoval také závodů?
  • Kolečkové brusle už celkem ovládám, ale potřebuji pořádné brusle na závody?
  • Chci vyzkoušet různé překážky ve skateparku?
  • Na bruslích bych chtěl vyrazit do přírody, projezdit také nějaké hory?
  • Na bruslích se budu projíždět se svou rodinou?
  • Na kolečkových bruslích bych rád jezdil pro zlepšení kondičky, zkusil bych si i slalom?

Až si tyto otázky položíte a v hlavě si vše srovnáte, pak můžete vybrat takový typ bruslí, který se bude hodit na váš styl jízdy.

Podle čeho brusle vybírat

Typ bruslí

Typ bruslí je hlavním ukazatelem toho, na jaký styl jízdy jsou kolečkové brusle nejvhodnější.

Velikost koleček

Jak praví základní pravidlo, podle velikosti koleček se určuje rychlost bruslí. Čím větší kolečka, tím rychlejší brusle. S kolečky většího průměru pochopitelně také snadněji překonáte náročnější terén.

Také platí, že kolečka, která jsou v bruslích nasazena, jsou většinou největšími kolečky, které do daných bruslí lze nasadit.

Cena

Samozřejmě, cena je jeden z určujících faktorů při nákupu jakéhokoliv zboží, tedy i kolečkových bruslí. Před nákupem však cenu porovnejte s původní cenou, tedy cenou, kterou doporučuje výrobce bruslí, jelikož právě na této ceně můžete vidět, jak moc jsou kolečkové brusle vybavené a kvalitní.

Prohlédnout si kolečkové brusle v eshopu