Jak vybrat boty na snowboard

Patříte mezi snowboardové začátečníky, nebo se s jízdou na snowboardu teprve chystáte seznámit a nevíte, jak a podle čeho vybrat správné boty na snowboard? Tento článek vám s výběrem snowboardových bot pomůže.

Tvrdost boty

Prvním kritériem při výběru bot na snowboard je jejich tvrdost. Zde záleží především na stylu jízdy, kterému dáváte přednost, dále také na tom, jak jste v jízdě na snowboardu zdatní.

Jestliže patříte mezi začátečníky, pak byste měli volit spíše měkčí boty, díky kterým můžete eliminovat mírné nepřesnosti během jízdy. Měkčí boty vám umožní klidnější dopad a ulehčí provádění triků i pohyb jako takový.

Pro zkušenější jezdce, kteří již mají nějakou tu sjezdovku za sebou, naopak doporučujeme tvrdší snowboardové boty, s nimiž skvěle ovládnete snowboard, a jízda po hraně prkna vám nebude dělat žádný problém.

Velikost boty

Boty na snowboard by vám měly být akorát. Neměly by vás nikde tlačit, zároveň byste neměli mít před palcem moc velkou rezervu. V našem internetovém obchodu můžete využít tabulku velikostí snowboardových bot značek Gravity a Flow.

Pokud u nás zakoupíte boty na snowboard a nakonec zjistíte, že jste netrefili velikost, bez problému vám boty vyměníme.

Snowboardové boty patří mezi výbavu, na které se rozhodně nevyplatí šetřit. V botách budete trávit na sjezdovce celý den, proto si vyberte boty na snowboard z našeho obchodu, které jsou kvalitní a navíc po designové stránce velice povedené. Nabízíme vám boty značek Gravity a Flow.

Vybrat si boty na snowboard